VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA U OSNOVNOJ ŠKOLI VLADIMIRA GORTANA ŽMINJ
Dana 21. studenog 2025. s početkom u 9.00 sati provedena je Vježba evakuacije i spašavanja u OŠ Vladimira Gortana, Žminj.
Spašavanje podrazumijeva provođenje radnji kojima se učenicima, učiteljima, zaposlenicima, posjetiteljima i drugim osobama zatečenim u ugroženim prostorijama i prostorima pruža pomoć u napuštanju tih prostora, pošto ih iznenadnim događajem ne mogu napustiti same, a da pri tome ne dovedu u opasnost svoj život.
Vježba evakuacije i spašavanja se organizira sukladno Planu evakuacije i spašavanja Osnovne škole Vladimira Gortana Žminj. Vježba nosi naziv „ POŽAR “.
Cilj vježbe je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja za slučaj požara u Osnovnoj školi Vladimira Gortana, Žminj kao što je i predviđeno u navedenom Planu. Osim osposobljenosti djelatnika i polaznika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija i valjanosti predviđenih pravaca evakuacije, važan je bio i postupak intervencije žurnih službi, sa svrhom provedbe Plana evakuacije i spašavanja kako bismo svi zajedno bili još operativniji.
Odluku o izvođenju vježbe i koordinaciju pripreme vježbe izvršila je ravnateljica. Stručnu pomoć prilikom pripreme i provedbe vježbe pružili su Javna vatrogasna postrojba Rovinj i DVD Žminj, MUP – Policijska postaja Rovinj te Područna služba civilne zaštite Pazin.
Upućujem zahvalu našim učenicima i djelatnicima Škole za uspješnu provedbu vježbe.
Posebno se zahvaljujem na potpori predstavnicima navedenih službi: Sandru Žufiću, zamjeniku zapovjednika JVP Rovinj, Tediu Stvaeru i nazočnim vatrogascima DVD -a Žminj, Mladenu Kikoviću iz centra 112 te nazočnom policijskom službeniku Nikoli Matuzoviću.
Ravnateljica: Miranda Damijanić Roce


